ΑγώνεςΑνακοινώσειςΠρωτάθλημαΑποτελέσματα αγώνα Τάμα 2021

26 Ιουνίου, 2021

Το ΔΣ του ΑΣΙΑΘΡ ευχαριστεί όλους τους Κυβερνήτες με τα πληρώματα τους για τη συμμετοχή τους στον αγώνα καθώς και όλους όσους συνέβαλαν στην πραγματοποίηση του αγώνα:

Επιτροπή Ενστάσεων
Πρόεδρος Αναστάσιος Φώτης
Μέλος Γιάννης Κλείδωνας
Μέλος Ελευθέριος Κουμπιάδης

 

Επιτροπή Αγώνων
Πρόεδρος Γιάννης Κλείδωνας
Μέλος Αιμιλία Βογιατζή
Μέλος Αννα Σακελαρίδου
Μέλος Φώτης Κολλέτ
Μέλος Μελέτης Φώτης
Μέλος Γιάννης Χριστοδούλου

 

Τεχνική Επιτροπή
Πρόεδρος Μιχάλης Κασιώτης
Μέλος Γιάννης Κλείδωνας

 

Υγειονομικός Υπεύθυνος
Άκης Αλιβάνης

 

Επίσης ευχαριστούμε θερμά:

-Την Τελχινίς ΝΕΠΑ και τον Κο Άκη Αλιβάνη για την παραχώρηση των σκαφών Τελχινίς και Απόλλων για τη λειτουργία της επιτροπής.

-Τους υπεύθυνους της Ιεράς μονής Πανορμίτη για την φιλοξενία της Επιτροπής.

-Τον ΝΟΡ για την παραχώρηση χώρων του για την καταμέτρηση χρόνων και τον Κο Δημήτρη Χριστοδούλου για το στήσιμο των τερματισμών στη Ρόδο.

 

ΠΙΝΑΚΕΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ

ΤΑΜΑ 2021 – 19/6/2021-20/6/2021
Series Results class (ORC) – (ORC-1)
Rank Sail No Yacht Name Type Skipper Division R1 R2 Total
1 GRE-8793 MARIA-ELECTRA X-362 ΚΑΤΣΑΡΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ ORC-1 2.00 1.00 3.00
2 GRE-1961 BLUE SHARK GRAND SURPRISE ΣΠΥΡΙΔΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ORC-1 1.00 3.00 4.00
3 GRE-3762 PANORMITIS FIRST 41S5 ΣΤΑΥΡΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ORC-1 4.00 4.00 8.00
4 GRE-6238 ESTELLA FIRST 42 S7 HLAVATSKIY YURIY ORC-1 9.00 2.00 11.00
DNF
5 GRE-47 CAPTAIN SPARROW DB2 POSITRON ΣΤΑΥΡΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ ORC-1 5.00 6.00 11.00
6 GRE-1627 ARMIDA HANSE 370 BK ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ORC-1 3.00 9.00 12.00
DNC
7 GRE-84 APOLLON SUNSHINE 36 ST.EXT ΤΣΙΜΕΤΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ ORC-1 9.00 5.00 14.00
DNF
8 GRE-49555 THETIS I OCEANIS 400 ΓΙΑΝΝΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ORC-1 6.00 9.00 15.00
DNF

 

ΤΑΜΑ 2021 – 19/6/2021-20/6/2021
Series Results class (ORC) – (ORC-2)
Rank Sail No Yacht Name Type Skipper Division R1 R2 Total
1 GRE-49409 MOUSMOULO HALLBERG RASSY 26 ΚΟΥΜΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ORC-2 2.00 1.00 3.00
2 GRE-915 O PANORMITIS SEA MINI ΔΟΥΡΑΚΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ ORC-2 1.00 5.00 6.00
3 GRE-1486 DAS BOOT DEHLER OPTIMA 101 ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ORC-2 4.00 2.00 6.00
4 GRE-49413 ALOUSTINA FIRST 32 ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ORC-2 6.00 3.00 9.00
5 GRE-1532 TUCACU DEHLER 34 ΣΑΛΑΧΟΥΡΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ORC-2 5.00 4.00 9.00
6 GRE-14 KALIMERA YCA 29 ΚΛΑΔΟΓΕΝΗ ΜΑΡΙΑ ORC-2 3.00 7.00 10.00
DNF

 

OUR SPONSORS

zairis
salahouris
stirixis
plazahotel

Offshore Yatching Club of Rhodes © 2018. All rights reserved